Ko-ken 3012M.52-13 3/8 Sq. Dr. Bit Socket 13mm Hex Length 52mm
Availability: 9 In stock
Product type: Hand Sockets
Product Specifications
  • Drive Shape: Square
  • Input Drive Size: 3/8"
  • Length: 52mm
  • Opening: Hexagon
  • Output Shape: Hexagon
  • Output Size: 13mm
  • Type: Inhex Bit Socket
  • Note: Do not use with a power or impact wrench.
  • Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
  • D Size: 20mm
  • H1 Size: 15.5mm
  • H2 Size: 34mm
  • L Size: 52mm